Porównanie ofert kredytów na inwestycje

Kredyty inwestycyjne znajdują się w ofercie niemal każdego banku. Są to specjalnego rodzaju pożyczki dla inwestorów, działających w różnych branżach, którzy chcą rozbudować swoje przedsiębiorca. W ofertach znajdują się zarówno kredyty dla nowych firm, dla firm już działających, jak również kredyty dla przedsiębiorców działających w określonych branżach.

Swój własny rodzaj pożyczek posiadają rolnicy, a także wspólnoty mieszkaniowe. Niektóre z kredytów posiadają dofinansowanie z funduszy unijnych lub z rządowych środków. Zanim jednak przedsiębiorca czy rolnik zdecyduje się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, warto jest poznać dokładnie różne oferty i wybrać tę najkorzystniejszą.

Oferty różnią się między sobą przede wszystkim oprocentowaniem, wymaganymi formalnościami, zabezpieczeniem, a także wysokością marży. Wybierając kredyt inwestycyjny warto jest sprawdzić ofertę banku, w którym prowadzony jest rachunek, gdyż dla swoich klientów może on mieć specjalną, korzystną propozycję. Warto jest także zaufać rankingom banków prowadzonym przez sprawdzone, wiarygodne źródła, czyli najlepiej strony internetowe czy magazyny zajmujące się rynkiem finansowym. Opracowując takie zestawienie, biorą oni pod uwagę różne kryteria. Czasem jest to tylko liczba kredytów inwestycyjnych zaciągniętych w danym okresie. Jednak częściej bierze się pod uwagę korzystność oferty, na którą wpływają: dostępne waluty, konieczne zabezpieczenie kredytu, wysokość zadłużenia, jakie dana firma może osiągnąć, prowizja, rzeczywiste koszty kredytu.

Bardzo pomocne okazują się także kalkulatory kredytowe, które nie tylko porównuję oferty, ale także obliczają rzeczywisty koszt kredytu. Wiodące miejsce w rankingach kredytów dla firm, już od lat zajmują PKO Bank Polski, Kredyt Bank, Polbank EFG, Idea Bank, mBank, Bank Millenium czy Getning Bank. Banki te oferują kredyty nie tylko dla różnych inwestorów, ale także na różne cele, z różnym zabezpieczeniem. Wybierając kredyt inwestycyjny można skorzystać także z pomocy fachowych doradców.