Kalkulator rat kredytu inwestycyjnego

Każdy przedsiębiorca i właściciel firmy czy gospodarstwa rolnego wie, że bez funduszy nie można nie tylko prowadzić, ale przede wszystkim rozwijać swojej działalności gospodarczej. Nie każdego niestety stać na wyłożenie pieniędzy z własnych środków. W takich sytuacjach, wielu przedsiębiorców zwraca się o pomoc do banków. Niemal każda instytucja tego rodzaju oferuje szeroki wybór różnego rodzaju kredytów inwestycyjnych dla firm. Środki z nich pochodzące mogą być przeznaczone tak na bieżącą działalność, jak również na zakup nieruchomości lub sprzętów przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Rodzaj kredytu uzależniony jest od charakteru prowadzonej działalności: o inny kredyt mogą starać się rolnicy, a o inny osoby prowadzące działalność handlową. Rodzaj zobowiązania zależy także od tego, co będzie jego zabezpieczeniem. W przypadku, gdy będzie nim hipoteka, przedsiębiorca może zaciągnąć kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym.

Jak każdy kredyt, także ten obrotowy dla firm, wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Ich wysokość uzależniona jest od oprocentowania, rodzaju rat: stałych lub malejących, wysokości marży, dodatkowych opłat, wielkości zobowiązania. Takie kredyty inwestycyjne dla firm znajdują się w ofercie niemal każdego banku. Niektóre z nich oferują także kredyty dla firm z unijnym dofinansowaniem.

Zanim jednak wypełnione zostaną wszystkie podania i wnioski do kredytu inwestycyjnego, bardzo ważne jest, by wybrać odpowiednią ofertę. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócić się do doradcy kredytowego, który pomoże wybrać odpowiednią ofertę. Bardzo pomocne są także kalkulatory kredytowe. Te programy umieszczone na stronach internetowych, pozwalają na obliczenie jakie faktycznie koszty poniesie przedsiębiorca decydujący się na zaciągnięcie kredytu dla swojej firmy. Oferty przedstawiane przez banki, czasem bardzo kuszące, w rzeczywistości posiadają wiele ukrytych kosztów. Takie kalkulatory pomagają także wybrać optymalny sposób spłaty kredytu, a czasem także podpowiadają, w którym banku przedsiębiorca ma największe szanse na uzyskanie pożyczki.